WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Sertleşmeye Kesin Çözüm

Erektil disfonksiyon, penisin cinsel ilişki için yeterince sert olmaması veya sürdürülememesi, psikolojik ve organik nedenlerle ortaya çıkan bir durumdur. Sertleşme sorunu, insanın varoluşundan beri var olan ve aile ilişkilerinin zayıflamasına, erkeklerde özgüven kaybına ve bunun sonucunda iş hayatının aksamasına ve hayattan zevk alamamasına neden olabilen bir sağlık sorunudur. Çağlar boyunca önemini koruyan sertleşme sorunlarının tedavisinde çeşitli alternatiflerin (macunlar, tonikler) kullanıldığı bilinmir. Farmasötik biliminin gelişmesiyle birlikte erektil disfonksiyon tedavisi üzerine çalışan bilim insanlarının sayısı artar. Bu ilaca verilen ve sertleşme probleminde tanımlanan jenerik terim filmde de kullanılır. Sonraki birkaç yıl içinde, yeni sildenafil türü ilaçlar (valdenafil, tadalafil) keşfedilmeye devam etti. Bu çalışmalar günden güne devam etmekte ve yeni ilaçlar keşfedilmeye çalışılıyor. Sertleşmeye kesin çözüm için devamını okuyun.

Organik neden olarak penise kan akışını engelleyen hastalıklar gösterilebilir. Bunlar şeker hastalığı, yüksek tansiyon, obezite (metabolik sendrom), ilaç tedavisi, geçirilmiş ameliyatlar ve penil sinirin nörolojik bozukluklarıdır. Özellikle 30 yaş üstü erkeklerde test ve değerlendirmede psikolojik erektil disfonksiyon değil organik erektil disfonksiyon dikkate alınmalıdır.

Sertleşmeye Kesin Çözüm Tedavisinde Penise Şok Dalga Tedavisi (EDSWT) Nedir?

Penil düşük yoğunluklu şok dalgası tedavisi (EDSWT), son iki yıldır sertleşmeye kesin çözüm etmek için kullanılan alternatif bir tedavi seçeneğidir. Bu tedavi seçeneği iskemik kalp hastalığının tedavisinde 10 yıldır kullanılır. İki yıldır erektil disfonksiyon tedavisinde dünya çapında başarıyla kullanılır. Sertleşmeye kesin çözüm tedavisi ağrısızdır, hastaneye yatış gerektirmez ve kullanımı zor değildir. Kalp hastaları için risk oluşturmaz, işlem cerrahi bir işlem değildir ve anestezi gerektirmez. Yeni kan damarlarının (neoendotelizasyon ve anjiyogenez) oluşumunu sağlayan cismin doğal iyileşme mekanizması aktive edilir. Doğal kürleme sistemi yeniden etkinleştirildi

EDSWT Uygulaması Nasıldır?

EDSWT'de (sertleşmeye kesin çözüm), cihazın probu penisin beş farklı parçasına temas eder ve bu sırada şok dalgası penisin erektil dokusuna etki eder. sertleşmeye kesin çözüm yeni kan damarları oluşturarak etkinliğini gösterir. EDSWT yönteminde süreç belirli sayıda gün içinde çalışır. Her cinsel ilişkiden önce EDSWT (sertleşmeye kesin çözüm) kullanmak gerekli değildir. İşlem sertleşme bozukluğunun şiddetine göre 6 veya 12 seansta gerçekleştirilir. Bu prosedür 3 veya 6 hafta boyunca kullanılır. İşlem sırasında veya sonrasında herhangi bir ağrı olmaz ve her seans yaklaşık 15 dakika sürer. Bu tedavinin amacı hastanın penisindeki kan damarlarının gelişimini desteklemek ve penise giden kan akışını artırarak ereksiyon kalitesini arttırır. Cialis 30 lu tablet fiyat ve etkisiyle en pratik ve en çok tercih edilen bir diğer çözümdür.

EDSWT (Penise şok dalga tedavisi) İşlemi Hangi Yaş Grubu Hastalara Uygulanabilir?

Penil şok dalga tedavisi her yaştaki hastada kullanılabilir. Hastadaki erektil disfonksiyonun derecesine göre 6 veya 12 seans kullanılır. Hastada erektil disfonksiyon yoksa performansı arttırmak için kullanılmaz. Haftada 2-3 kez seans yapılabilmekte ve işlem yaklaşık 15 dakika sürer. Örneğin şeker hastaları 12 seans kullanır. Uygulamasının yarısı olan altı seans uygulanır ve üç haftalık tedavisiz bir sürenin ardından sonraki altı seans uygulanır. EDSWT tedavisi hafif ve orta şiddette erektil disfonksiyon için %80 etkilidir, ancak ciddi erektil disfonksiyon için başarı oranı %60'ın üzerindedir.

EDSWT (Penise şok dalga tedavisi) ‘nin Farkı Nedir?

Sertleşmeye kesin çözüm için birçok alternatif tedavi vardır. Tüm tedaviler tüm hastalar için mevcut değildir. Hangi tedavi seçeneğinin kullanılacağına, hastanın yaşı, erektil disfonksiyonun nedeni, hastanın kullandığı ilaçlar ve yapılacak ameliyata karar vermede önemli faktörler vardır. Ürolog, gerekli testlerin sonuçlarının değerlendirilmesi ve geçmişine dayanarak hangi tedavi seçeneğinin dikkate alınacağına karar verir. Sertleşme sorununa neden olan ve yeni kan damarları oluşturarak penis sertliğine neden olan EDSWT yönteminde işlem belirli günlerde yapılır.

Her cinsel ilişkiden önce EDSWT (Penis Shockwave Therapy) kullanmak gerekli değildir. İşlemi 6 veya 12 seansta yapılır ve tedavi bu şekilde sonlanır. Bu prosedür 3 veya 6 hafta boyunca kullanılır. İşlem sırasında ve sonrasında ağrı olmaz ve her seans ortalama 15 dakika sürer. Bu tedavinin amacı hastanın penisindeki kan damarlarının gelişimini desteklemek ve penise giden kan akışını artırarak ereksiyon kalitesini arttırmaktır. tedavi sonrası hasta günlük işlerine devam edebilir. Hastanın hastaneye yatırılmasına gerek yoktur. İşlem sırasında anestezi veya sakinleştirici gerekmez.

14 Ara 2021 14:34

    © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar