WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erkekler Neden Erken Boşalır?

Erkekler, zihinsel ya da fizyolojik nedenlerle zamansız boşalma ile karşılaşabilir, bu nedenle erkekler neden erken boşalır? Sorusu merak edilir. Özellikle arkadaşlar arasındaki ilişki sorunları, huzursuzluk, stres ve korku, kişinin psikolojik sağlığını olumsuz etkileyebilir. Eşzamanlı olarak, bireyin mevcut durum üzerindeki stresi ve huzursuzluğu, zamansız boşalma tekrarını oluşturabilir veya boşalma süresini kısaltabilir.

Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalma, muhtemelen erkeklerde en yaygın olarak tanınan cinsel işlev bozukluklarıdır. Mevcut durum, daha önce karşılaştırma sorunu yaşamamış kişilerde zihinsel veya fiili sebeplerden dolayı olabilir. Aralıklı, zamansız boşalma algısı kalıcı bir sorun olarak adlandırılmaz, ancak devam ettiği varsayılarak uzman bir doktordan destek aranabilir. Boşalma 1-2 dakika veya daha kısa sürede gerçekleştiğinde zamansız boşalma olur. Çok çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşan erken akıntı, tedavi edilebilir cinsel işlev bozukluklarından biridir.

Erken Boşalma Nedenleri Nelerdir?

Yaşam boyu devam eden zamansız boşalmaya neyin neden olduğu tam olarak bilinmemektedir. Düzenli olarak teorik zihinsel spekülasyonlar ileri düzeydedir. Akıldaki akıntıyı kontrol eden takviyelere karşı hassasiyetin veya penis derisinin aşırı dokunuşunun zamansız akıntıda rol oynadığına dair spekülasyonlar ileri sürülmüştür. Değişken ve dokunsal değişken zamansız boşalma sorunları tamamen zihinsel nedenlere bağlıdır. Günlük yaşam koşulları ve stres zorlayıcıdır.

  • Erkeklerde görülen erken boşalma farklı nedenlerle olabilir.
  • Zihinsel nedenler: Problemler, örneğin stres, ekolojik unsurlar, partner ile ilişki, yaşam biçimi zamansız boşalmaya hazır hale getirebilir.
  • Endokrin değişkenler: Kişiler arasında guatr olarak bilinen tiroid sorunları, yüksek tiroid yani hipertiroidi, zamansız akıntı sorunlarına neden olabilir.
  • Ürolojik sorunlar: Prostat hastalıkları, prostat kontaminasyonları, idrar yolu hastalıkları veya fiziksel olarak gönderilen enfeksiyonlar zamansız akıntıya neden olabilir.
  • Cinsel sağlık sorunları: Kadınların cinsel sağlık sorunları veya cinsel değişim sorunları zamansız boşalmaya neden olabilir.

Bu gibi nedenler erkeklerde erken boşalmaya neden olan unsurlardır.

Erken Boşalma Nasıl Teşhis Edilir?

Erken boşalmayı analiz etmek için her şeyden önce hastanın sıkıntıları doktor tarafından alınır ve gerçek bir değerlendirme yapılır. Hastanın deneyim dizisi, zamansız boşalma ve tedavisini seçmede hayati bir unsurdur. Uzman, hastanın deneyimlerine bağlı olarak bazı kan testleri, testosteron testleri veya görüntüleme incelemeleri düzenleyebilir. Zamansız boşalmanın temel boşalma ve isteğe bağlı boşalma olmak üzere iki benzersiz türü vardır.

(Temel) zamansız boşalma; bireylerin birincil cinsel deneyimden deneyimledikleri uzun süredir devam eden zamansız boşalma olarak karakterize edilir. Zorunlu zamansız boşalmada gizli nedenler araştırılır ve hastaya en uygun tedavi stratejisi seçilir. Opsiyonel (yardımcı) zamansız boşalmanın ikinci türü olan zamansız boşalma, ilginç bir şekilde zamansız boşalma sorunu yanında ilginç bir şekilde zamansız boşalmaya verilen isimdir.

İsteğe bağlı zamansız boşalma normalde zihinsel nedenlerle, örneğin stres veya huzursuzluk sorunu nedeniyle oluşur. Her iki durumda da zamansız boşalmaya neden olabilecek durumlar doktor tarafından araştırılır. Zamansız boşalmaya neden olan değişkenlerin güncel sorunlar olduğunu varsayarak doktor bu sorunlara yönelik tedavi uygular.

Erken Boşalma Tedavi Yöntemleri

Tedavi için en yaygın olarak tanınan ve en iyi tekniklerden biri, bir terapist veya klinisyenin katıldığı cinsel tedavidir. Cinsel tedavi görüşmelerine tek başına başvurmak ya da bir partner ile tedaviyi bu yola yönlendirmek mümkündür.

Partner ile yapılan cinsel tedavi görüşmelerinde başarı oranlarının daha yüksek olduğu görülmüştür. Zamansız boşalma tedavisinde zihinsel yardıma rağmen, doktor tarafından uygun şekilde jel, krem, reçete veya egzersiz gibi tedavi stratejileri önerilebilir. Etkilenebilirliği azaltan kremler ve jeller genellikle cinsel ilişkiden önce penise sürülür ve birkaç dakika içinde sonuç verir.

Seks sırasında akıntıyı ertelemek için önerilen bir başka teknik de ilişkiden önce mastürbasyon yapmaktır. Kegel uygulamaları büyük olasılıkla zamansız boşalmayı tedavi etmenin en iyi yoludur. Kegel’in çalışması; İdrar kaçırma, rahim sarkması, vajinismus gibi sorunların tedavisinde bayanlara önerildiği gibi erkeklerde cinsel işlev bozukluklarına karşı son derece zorlayıcıdır.

Kegel uygulaması, pelvik kaslar tarafından hazırlanmış basit bir egzersizdir; Pelvik kaslar alınıp 3 saniye sımsıkı asıldıktan sonra bırakılarak bitirilir. Zamansız boşalma kontrolüne yardımcı olmak için her gün 10 kez Kegel uygulamasının 3 düzenlemesinin tamamlanması önerilir. Zamansız boşalmayı önlemeye yardımcı olan bir diğer unsur da penis etkilenebilirliğini azaltmaktır. Bu nedenle, seks sırasında prezervatif kullanmak zamansız boşalmayı önlemeye yardımcı olabilir. Özellikle geciktirici prezervatiflerde bulunan jeller boşalma süresini geciktirebilir.

03 Oca 2022 16:04

    © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar