WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Bel Gevşekliği Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bel gevşekliği ya da bir diğer ismiyle erken boşalma erkeğin cinsel ilişki esnasında partnerinin dilediği zamandan daha kısa sürede boşalması ile beraber kendini gösteriyor. Bel gevşekliği diğer ismiyle erken boşalma yaygın cinsel şikayetlerden yaygın birisidir. Şikayetler her bir erkekte farklılık gösterir. Ancak her 3 erkekten 1’i erken boşalma sorunu yaşadıklarını söyler. Bu durum seyrek yaşandığı vakitte endişe edilecek bir problem değildir.

Erken boşalmada psikolojik yahut da biyolojik faktörlerin etkisi büyüktür. Erkekler çoğu kez erken boşalma ile ilgili konuşmada çekiniyor olsa da bu şikayet sonucu tedavi edilebilir. Boşalmayı geciktirmekte olan yöntemler vardır. İlaç tedavisi ve aynı zamanda cinsel teknikler ile beraber erken boşalmanın önüne geçilebiliyor. Bu sayede tatmin edici cinsel ilişki yaşanabiliyor. Peki, bel gevşekliği tedavisi nasıl yapılır?

Bel Gevşekliği Çeşitleri Nelerdir?

Erken boşalma, penis ile beraber vajinanın birleşmesinden hemen sonrasında boşalma durumudur. Çoğu erkeklerde ise bu süre yalnızca bir dakikadan daha az olmaktadır. Erken boşalma durumu dört çeşit olarak incelenebiliyor. İlki hayat boyu devam eden bel gevşekliği temelinde erken boşalma, ilk cinsel birleşme ile beraber kendini gösterir. Hayat boyu gösterebilen çeşittir. Ancak çok sık rastlanmaz. Diğer bir çeşidi ise kazanılmış bel gevşekliği daha yoğun rastlanılan sorunlardan birisidir.

Kazanılmış olan erken boşalma fizyolojik yahut psikolojik olarak yaşanan bir problem sonucunda kendini gösteriyor. Erkeklerde yaşanan erken boşalma sorununda en çok gözlenen çeşidi kararsız bel gevşekliğidir. Değişken bel gevşekliğine sahip olanlar bazı zamanlarda normal boşalırken bazı vakitlerde ise erken boşalabilirler. Duyusal gevşekliği çeşidinde erken boşalma yaşadığını söyleyen erkek gerçekte erken problemi yaşamamaktadır. Erkeğin kültürel problemleri sebebiyle boşalma sorunu yaşadığını düşünmektedir.

Bel Gevşekliği (Erken Boşalma) Sebepleri Nelerdir?

Bel gevşekliği sorununun temeline inilmesi gerekiyor. Genel olarak sebepleri;

 • İlk cinsel deneyimi,
 • Kötü vücut görünümü,
 • Erken boşalmayı çok düşünmek ve endişe yaşamak,
 • Geçmişte yaşanan cinsel istismar,
 • Depresyon şeklinde sıralanıyor.

Başka psikolojik etkili olsa da en çok yaşanan nedenler yukarıdaki gibi sıralanıyor. Cinsel ilişki esnasında acele etme durumunu arttıran suçluluk duygusu da erken boşalmayı sağlıyor. Biyolojik faktörler dahilinde hormon seviyeleri, anormal beyin kimyasal seviyeleri, idrar yolu enfeksiyonları ve kalıtsal özellikler de erken boşalmaya sebep olur. Diğer faktörler arasında da ve ilişki sorunları yer alıyor.

Bel Gevşekliği Tedavisi Nasıl Sürdürülüyor?

Bel gevşekliği sonuçları oldukça olumludur. Fakat mutlaka bir doktor ile görüşülmesi gerekir. Doktor var olan şikayetlerini dinledikten sonra gerekli şekilde tüm tetkikleri yapar. Bunun sonucunda asıl problemin ne olduğunu belirler. Hastalığın sebepleri belirlendikten sonra hastaya ilaç tedavisi, cerrahi tedavi, sex terapileri, prezervatif, egzersizler, spor tedavileri, krem ve jel tedavilerinden uygulayabilir.

Bel Gevşekliği Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Erkekler bel gevşekliği erken boşalma problemini umursamaz çekindiği için tedaviyi olmazsa birçok sorun ile karşılaşabilir. Tedavi olunmadığı cinsellikte arzunun azalması, suçluluk duygusu, hayal kırıklığı gibi sorunlar yaşanabilir. Bazı cinsellikten bile uzaklaşabilir. Bu durumların yaşanması gerginlikler yaşanmasına sebep olur. Bu gerginliklerin sonucunda ilişkiler bitebilir.

Bel Gevşekliği İlaç Tedavisi

Ağızdan alınmak için çeşitli ilaç türleri bel gevşekliği tedavisinde kullanılıyor. SSRI ilaç grubunu boşalma yaşayan erkekler düzenli takdirde 5 ile 10 gün içerisinde sonuç alabiliyor. SSRI ilaç grubunu her biri kullansa da bir takım yan etkileri de vardır. Bunlar yorgunluk, kusma, esneme, bulantı ve terleme gibi çeşitli yan etkilerdir.

Bu durumları yaşamakta olan erkekler ilaca devam etmemelidir. Bu ilacın dışında temel olarak dapoksetin etken maddeli ilaç tedavileri çok daha fazla etkilidir. Hasta erkekler bu tedavisinde daha memnun olmaktadır. Cinsel ilişki olmadan 1 ile 3 saat önce kullanılması erken boşalma problemini engellemektedir. Her gün kullanım durumunu gerektirmez bu yüzden en sık tercih edilen ilaçtır.

Bel Gevşekliği Cerrahi Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Bel gevşekliği probleminde tedavide başvurulan yöntemler arasındadır. Bu tedavi uygulanmadan önce hasta iyi bir düşünmesi gerekiyor. Çünkü nadir şekilde uygulanan bir yöntemdir. Cerrahi şekilde hastaların penisinin aşırı duyarlı olduğu düşünülüyor. Penisi innerve etmek adına sinirler farklı cerrahi yöntemler ile kesilmek için peniste oluşan fazla duyarlılık halinin azaltılması amacıyla bu yöntem uygulanır.

 • Bel Gevşekliği Tedavisi Nasıl Yapılır?
 • Bel Gevşekliği Tedavisi Nasıl Yapılır?
14 Şub 2022 13:45

  © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

  kartlar