WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Vajina Kayganlaştırıcı

Cinsel ilişki sırasında daha fazla zevk ve rahatlık için formüle edilen vajina kayganlaştırıcı jel, hayatlarının bir noktasında özel kuruluktan muzdarip birçok kadın için çok önemlidir. Bu durumda ağrıdan kaçınmayı ve tatmin edici bir cinsellik yaşamayı mümkün kılar. Vajina kayganlaştırıcı jel olarak da adlandırılan penetrasyon sırasında hoş olmayan ve hatta ağrılı sürtünmeyi önlemek ve cinsel ilişki sırasında eşlerin konforunu artırmak için samimi mukoza zarlarını nemlendirmeyi mümkün kılar. Kayganlaştırıcı genellikle özel bölgelere (penis veya prezervatif, vajina veya anüs girişinde) veya seks oyuncağı üzerine uygulanmak üzere bir jel şeklinde sunulur. Aktif bileşenlerin intravajinal etkisi için yumurta veya kanüller şeklinde de olabilir.

Neden Kayganlaştırıcı Jel Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Bir vajina kayganlaştırıcı kullanımı zevklerini geliştirmek için tüm çiftlerin ulaşılabilir. Cinsel uyarılma yardımcı olur ve daha hoş duygulara teşvik eder. Prezervatif kullanılması durumunda, bir yandan kondomun malzemesi erkek cinsiyetinin derisi kadar yumuşak olmadığı için, aynı zamanda daha fazla sürtünmeye neden olduğu için, özel kayganlaştırıcı jel sistematik olarak kullanılmalıdır. Yağlayıcı böylece yanıkları önlemeye yardımcı olur. Cinsel sağlık ürünleri satışı yapan sitemizden ürünleri hemen incele devamını oku.

Vajinal Kuruluk Durumunda Gereklidir

Vajinal kuruluk, yetersiz genital hidrasyon ile karakterize edilir. Samimi mukoza zarlarının doğal yağlaması yetersizdir ve vajinal dokunun esnekliği azalır. Bu patolojiye genellikle vajinal mukus salgılanmasına katılan hormonlar olan östrojen eksikliği neden olur. Samimi kuruluk, östrojenik hormonlarda bir düşüş ile karakterize edilen farklı dönemlerde kadınları sıklıkla etkiler.

  • Hamilelik sırasında ve sonrasında
  • Emzirirken
  • Menopoz sırasında

Stres, belirli ilaçlar (antidepresanlar) veya hormonal kontrasepsiyon almak, kanser kemoterapisi, altı kadından birini etkileyen yaygın bir durum olan yakın kuruluğun nedeni olabilir. Bu hidrasyon bozukluğu cinsel ilişki sırasında ağrıya neden olabilir, mukoza zarını zayıflatır ve jinekolojik enfeksiyon riskini artırır. Mahrem kuruluk derinse, kalıcı rahatsızlığa bile yol açabilir. Özel bir kayganlaştırıcı jel kullanımı bu rahatsızlığı gidermeyi, cinsel tıkanıklıkları önlemeyi ve tatmin edici bir aşk hayatı yaşamayı mümkün kılar.

Hangi Yağlama Jeli Seçilir?

Isıtıcı, nemlendirici, gurme, doğal ürünlere dayalı su, aloe vera piyasada bulunan çok çeşitli özel jellere kıyasla hangi kayganlaştırıcıyı seçmeli

Su Bazlı Yağlayıcı Klasik

Su ve gliserin ile formüle edilmiş samimi kayganlaştırıcı jel, cinsel ilişki sırasında rahatlık sağlar ve prezervatifin yanı sıra çok faydalıdır.

  • Nötr ve hafif pH'ı iyi tolere edilme avantajı sunar.
  • Bu yağlayıcının buharlaşması hızlıdır ve aslında onun da etkisi vardır. Bu nedenle uygulamaların düzenli olarak tekrarlanması gerekir.

Aloe Vera veya Hyaluronik Asit İçeren Nemlendirici Yağlayıcı

Daha uzun süreli etki için hyaluronik asit veya aloe vera içeren bir kayganlaştırıcı jel seçebilirsiniz  Cinsel ilişkiden bir ila iki saat önce uygulanması yanma hissi, tahriş ve hoş olmayan kaşıntı ve karıncalanma hissini önlemeye yardımcı olur. Gerçekten de aloe vera, yatıştırıcı ve nemlendirici özelliklere sahip bir bitkidir. Hyaluronik asit, kendi adına, mukoza zarlarının yüzeyinde bir film oluşturmaya yardımcı olur, kuru ve tahriş olmuş mukoza zarlarını yağlar, nemlendirir ve iyileşmesini destekler. Ultra nemlendirici ve uzun süreli etkileri vardır.

Tek Doz veya Yumurta Şeklinde Yağlayıcılar Uzun Süreli Salınım

Tek doz bir vajinal kayganlaştırıcı kullanarak, aplikatörlü veya yumurta şeklinde samimi bir jel vajinanın içini yağlamaya yardımcı olur. Sonuncusu, hissedilen rahatsızlığın günlük olduğu, kronik özel kuruluk durumlarında özellikle önerilir. Yumurtalar çoğunlukla vajinanın sürekli hidrasyonunu sağlamak ve kuru ve tahriş olmuş mukoza zarlarının iyileşmesini desteklemek için sürekli salimli hyaluronik asitten oluşur. Bazen anti-inflamatuar ve iyileştirici özelliklere sahip bitki özleri, geliştirilmiş etkinlik için formülü tamamlar. Aktif bileşenlerin uzun süreli salınımı 3 gün boyunca yağlama sağlar ve oral hormon tedavisinin neden olduğu yan etkileri azaltır.

Samimi Nemlendirme İçin Gıda Takviyeleri

Vajinal kuruluğu, nemlendirici aktif maddeler açısından zengin gıda takviyeleri ile içeriden tedavi etmek de mümkündür. Özellikle A vitamini normal mukoza zarının korunmasına katkıda bulunur.  Bu vitamin, hodan yağı, frenk üzümü tohumları ve üzüm marc özü ile ilişkilidir. Mukoza zarındaki kuruluk ile mücadeleye yardımcı olmak için çuha çiçeği veya balık yağları da kullanılabilir. Ek olarak, daha fazla etkinlik için alımları bir jel ile birleştirilebilir. Etkileri, yerel bir tedaviden daha az hızlıdır. Ürünleri firmamızdan temin edebilirsiniz.

24 Ara 2021 11:01

    © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar