WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Tuzlu Su Diş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Diş ağrısı, meydana gelmiş olduğu durumlarda her insanın hayatını zorlaştıran ve zora sokan bir ağrı olarak yer aldığından dolayı bir çözüm yolu olarak yer alan "tuzlu su diş ağrısına iyi gelir mi?" sorusu en çok araştırma konusu olan sorulardan bir tanesi olmuştur.

Diş ağrısına iyi gelecek olan yöntemlerden bir tanesi olan tuzlu su evde yapılan çözümlerden biri olarak bulunur. Bu çözüm önerisi içerisinde anlık olarak ağrıyı kesiyor olsa da tam anlamı ile bir tedavi sağlamış olmayacaktır.

Ancak tuz kendi içerisinde yer alan bileşenleri sayesinde anti bakteriyel bir özelliğe ev sahipliği yapıyor. Bu yüzden tuzlu bir su ile gargara yapmak diş ağrısı veya diş iltihabı için kullanılan etkili yöntemlerden yalnızca biri olarak bulunur.

Tuzlu su ile gargara yapımında dikkat edilmesi gereken de bir husus yer alır. Bu husus ise tuz ile suyun karıştırılması esnasında tuz miktarı, su miktarına nazaran daha fazla ve daha yoğun olmalıdır.

Diş Ağrısına İyi Gelen Yöntemler Nelerdir?

Diş ağrısına iyi gelen yöntemler içerisinde tuzlu su ile gargara yapmaktan farklı olarak alternatifler de yer alıyor. Bu alternatifler içerisinde ise karbonat ile bir macun oluşturup dişin üzerine koymak, sarımsak ile bir macun oluşturup dişe uygulamak, sirkeli su ile gargara yapmak, karanfil ya da karanfil yağı kullanmak, nane kullanmak, papatya çayı ve siyah çay kullanmak tıbbi olmasa da alternatif çözümler içerisinde yer alır.

Ancak doğal yöntemler içerisinde yer alan bu yöntemlerde uygulanan tedavi kesinlikle kökten olmamak ile beraber anlık bir tedavi yöntemi olacaktır. Bu yöntemler her ne kadar uygulanıyor olsa da yine de diş ağrısının tedavi ve çözümü için bir sağlık kuruluşu ya da bir diş hekimine başvuruda bulunulması gereken durumlar içerisinde yer alır.

Diş Ağrısında Antibiyotik Kullanımı

Diş ağrısı için antibiyotik kullanımı kesinlikle bilinçsiz bir şekilde olmamalıdır. Bir doktor reçetesi veya tavsiyesi üzerinde kullanılan antibiyotiklerde bir sorun ya da bir sıkıntı görülmez iken bilinçsiz şekilde kullanılan antibiyotikler tehlike saçan durumlar içerisinde yer alıyor.

Zorda kalınması halinde diş ağrılarında ağrı kesici kullanımı doğal olabilirken antibiyotik kullanımı bu ağrı kesicinin yanında pek de masum kalmayıp, farklı yan etkilere yol açabilecektir. O yüzden antibiyotik kullanımı için mutlaka bir doktora danışılması gereken durumlar içerisinde yerini almış olarak bulunuyor.

Diş Ağrısı İçin Ne Zaman Bir Sağlık Kuruluşuna Başvurulmalı?

Diş ağrısı sıradan normal sebeplerden bir ağrı olabileceği gibi oldukça önemli sebeplerden de kaynaklanan bir ağrı olarak yer alabilir. Bu tür durumlarda, durumun daha da ilerlememesi için olabildiğince acil bir şekilde bir diş tabibine başvuruda bulunmakta büyük bir fayda görülüyor.

04 Eyl 2023 10:22

    © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar