WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Stres İle Erken Boşalmanın Etkisi Var Mı?

İnsanların cinsel hayatları çok önemsenmese de önemli bir konudur. Cinsel hayatında sorun yaşayanlar, günlük hayatlarında da çok fazla sorun yaşayabilirler. Bunun olmaması için gerekirse tedavi olunmalı ve sağlıklı bir cinsel hayatın olması sağlanmalıdır. Cinsel hayatta kadın ya da erkeklerin en sık yaşadığı sorunların başında stres gibi durumlar vardır. Bunların olmasını engellemek için stres yönetiminin iyi yapılması gerekir. Bu şekilde erken boşalma engellenebilir ve sağlıklı bir cinsel hayata sahip olunabilir.

Stres Olmadığında Erken Boşalma Engellenebilir Mi?

Erken boşalmanın çok fazla nedeni vardır. Erken boşalma erkek ya da kadınların ortak sorunları arasında yer alır. Fakat erken boşalma çoğunlukla erkeklerin yaşadığı sorunlardandır. Erken boşalmanın bu nedeninin engellenebilmesi için stresi ortaya çıkaran durumlardan uzak durulması gerekir. Böylece erken boşalmayı engelleyebilmek mümkündür.

Erken Boşalmanın Nedenleri Nelerdir?

Erkeklerin daha çok yaşadığı erken boşalmanın farklı nedenleri olabilir. Bu nedenlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir;

 • Yoğun stres, depresyon, kaygı altında olunması
 • Cinsel istismara uğranılmış olunması
 • Kişilerin kendileri hakkında kötü düşüncelerinin olması
 • İleri yaşlarda olunması
 • Hormon düzensizliklerinin olması
 • Kronik hastalıklara sahip olunması gibi nedenlerden dolayı erken boşalma olabilir. Bunların engellenebilmesi için, kişilerin kendini geri çekmemesi gerekir. Bu konuya utanılarak yaklaşılmasını, konunun daha büyük bir sorun haline gelmesine neden olabilir.

Erken Boşalma Teşhisi Ne Kadar Önemlidir?

Erken boşalma konusuna mutlaka uzman bir doktorun teşhisi gerekir. Bu aşamada hasta ve doktorun mutlaka arasında başarılı bir iletişim olması gerekir. Cinsel ilişkiden bekledikleri keyfi alamayanlar, erken boşalmadan dolayı bunu yaşarlar. Bunun engellenmesi için ise erken boşalma sorununun ifade edilebilmesi gerekir.

Erken Boşalma Tedavisi Var Mı?

Erken boşalma önemli bir sorundur ve tedavisi yapılarak bu durum ortadan kaldırılabilir. Erkeklerde sık rastlanılan bu duruma kadınlarda da rastlanabilir. Erken boşalma tedavisi olan bir sorundur. Bu sorunun engellemesinde hastaların yaklaşımları çok önemlidir. Erken boşalma tedavisinde en çok uygulanan yöntemlerden birisi kegel tedavisidir. Bu tedaviyi uygulayanlarda, erken boşalmanın daha az yaşandığı görülebilir. Fitness gibi sporlarda erken boşalma tedavilerinde başvurulan yöntemlerden bazılarıdır.

Erken Boşalma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Erken boşalma sorunu için farklı tedavi yöntemleri vardır. Şikayeti olan kişilerin durumlarına göre erken boşalma tedavisi yöntemleri uygulanabilir. Erken boşalma tedavilerinden bazıları şunlardır;

 • Egzersiz ve spor yapılması
 • İlaç tedavisi
 • Prezervatif
 • Seks terapileri
 • Krem ya da jeller erken boşalma sorunları olanların kullanabileceği tedavi yöntemlerinden bazılarıdır.

Özellikle ilaç tedavisi ya da seks terapileri erken boşalma sorunları olanların en çok uyguladığı yöntemlerdendir. Sonuç odaklıdırlar ve kişilerin memnun olmasını sağlarlar. Seks terapilerinde psikiyatristlerle ortak çalışmalar yapılır ve bu çalışmalar çoğunlukla olumlu sonuçlar verir.

Bunun yanı sıra prezervatif kullanımı da, erken boşalma tedavilerinde olumlu sonuçlar verir. Duyu hissini azaltacağı için boşalmayı geciktirir ve partnerlerin arasındaki ilişkiyi daha güçlü bir hale getirir. Krem ya da jellerin kullanımları çoğunlukla erkekler içindir. Erkekler kullandıkları krem ya da jellerle kendilerini kontrol altına alabilirler. Penisin baş kısmına uygulanırlar ve lokal oldukları için rahatsızlık oluşturmazlar.

Erken Boşalma Tedavisi Neden Önemlidir?

İnsanların hayatında cinsellik önemli bir konudur. Fakat bu konuya gerekli önem verilmeyebilir. Hassas bir konu olan cinsellikte erken boşalma da önem arz eder. Dolayısıyla tedavisinin önemi de yadsınamaz seviyededir. Bu sorunu çözmek sadece kişinin kendisini değil partnerini de etkiler. Bu nedenden dolayı konuya daha çok önem verilmesi gerekir.

Erken boşalma sorunu için en etkin tedavi yöntemi birebir tedavilerdir. Bu tedavilerde doktor ve hasta birbirini daha iyi anlar. Çözüm yoluna ulaşmak daha kısa sürede gelişir. Kişiye özgü olarak tedaviler programlanır. Bunlarda başarılı olabilmek de çok olasıdır. Bu nedenle çoğu kişi bu yöntemi tercih eder.

Erken boşalma ilk cinsel aktiviteden sonra ortaya çıkar ve yaşanılan süre boyunca da devam edebilir. Fakat doğru müdahaleler mutlaka olumlu sonuç alınmasını sağlar. Erken boşalma bazı kişilerde değişkende olabilir. Tedavi aşaması çok önemlidir. Çünkü çiftlerin arasında yaşanan tartışmaların çoğu, bu konunun tedavi edilmemesinden dolayı kaynaklanır.

17 Oca 2022 12:24

  © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

  kartlar