WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Metabolic Balance İle Kilo Sorununa Kalıcı Çözüm

Globalleşen dünya ile birlikte, teknoloji gelişmiş ve teknolojinin gelişmesi ile insanların hareket kabiliyeti yavaşlamıştır. Hareket kabiliyeti yavaşlayan insanlar, zamanlarının büyük çoğunluğunu devamlı bir şeyler yiyip içerek telefon, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik cihazlarla geçiriyor.

Bu durumun doğal sonucu olarak 21. yy’inin hastalıklarından birisi olan obezite kaçınılmaz oluyor. Görüntüsünden rahatsız olan birçok insan uzman diyetisyenlerin kapısını aşındırmaya devam ediyor.

Birçok insan her ne kadar sosyal medyadan esinlendiği kulaktan dolma bilgilerle diyet programları uygulamaya kalkışsa da, sonucu hiçte hoş olmayan durumlarla karşı karşıya kalabiliyor. Sağlıklı kilo vermenin her zaman bir uzman kontrolünde gerçekleşmesi gereken bir süreç olduğu unutulmamalı ve buna göre bir diyet programı uygulanmalıdır.

Kişiye Özel Beslenme Alışkanlığı Nedir?

Beslenme alışkanlığının edinilmesi önemli bir durumdur. Bu alışkanlık oluşturulurken, sağlıklı besinler araştırılıp, buna göre vücudun ihtiyacı olan yiyecek ve içeceklerin alınması sağlıklı bir diyet listesinin olmazsa olmazlarındandır.

Metabolic Balance ile kilo sorununa kalıcı çözüm bulmak mümkündür. Peki, Metabolic Balance nedir? Kişiye özel beslenme programı olarak adlandırılan bu yöntem ile birçok kişinin karşılaştığı hızla verilen kiloların tekrar geri alınmasının önüne geçilebilir. Bu tür bir yöntem ile verilen kilo ile ideal kiloda kalınması sağlanır.

Metabolic Balance Fikri Nasıl Ortaya Çıktı?

Çok eski yıllarda bütün obez ve kilo problemi olan hastalara aynı diyetler uygulanmakta, bu durum her hastanın vermesi gereken kilolardan kurtularak ideal kilosuna ulaşmasında bir engel teşkil etmekteydi.

Zaman içerisinde her hastanın farklı kan değerine, farklı kiloya ve aynı zamanda farklı bir hastalık geçmişine odaklanıldığında, Metabolic Balance ile kilo sorununa kalıcı çözüm ile her bir hasta için farklı programların uygulanmasının gerektiği ortaya çıktı.

Testlerde Neler İnceleniyor?

Kişiye özel diyet programları oluşturulmadan önce bir takım kan testleri yapılmaya başlandı. Bunlar arasında, kan şekeri, kolesterol, karaciğer fonksiyonları, yağ ve metabolizma üzerinde etkili olan her türlü değer ölçülüyordu.

Bu ölçümler sonucunda diyet listeleri oluşturuluyor ve hastaların bu diyet programlarına uyması sağlanıyordu. Doğanın kendisinde var olan bir diğer etken, vücudun aslında hangi vitamin veya mineral eksik ise onu tamamlayabilecek besine yönelmesiydi. Metabolic Balance ile kilo sorununa kalıcı çözüm bu testlerden sonra uygulanmaya başlıyordu.

Vücut Her Zaman Doğru Sesler Verir Mi?

Vücudun ihtiyacı olan besinleri, vücut isteyerek tamamlamaya çalışıyor. Fakat obez hastalar vücudun doyma duygusu yetisini kaybediyorlar. Bu yetiyi tekrar kazanmaları, disiplinli bir diyet programına uyma ile kendisini gösteriyor.

Metabolic Balance ile kilo sorununa kalıcı çözüm yöntemi ile obez hastalar bu disipline ayak uydurmak şartı ile vücudun doğal sürecine tekrar geri dönebiliyor. Sağlıklı kilo verme ve akabinde yine verilen kiloları korumak sureti ile hasta tekrar normal yaşantısına devam edebiliyor.

25 Mar 18:04

    © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar