WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Kayganlaştırıcı Jel Nedir?

Kayganlaştırıcı jel nedircinsel birleşmede oluşabilecek sürtünmeye azaltmaya yardımcı olan orta sıvı kıvamda bir üründür. Genellikle vajinal kuruluk sebebi ile kullanılan bir jeldir. Vajinal kuruluk ise normal bir durumdur. Fakat cinsel ilişki esnasında zorluk ya da zevk alamama sorununu ortaya çıkarabilir. Bu yüzden de kayganlaştırıcı jel kullanmak mantıklı bir çözüm olabilir. 

Vajinal Kuruluk Neden Olur? 

Kayganlaştırıcı jel günümüzde kadınların en çok kullandıkları destekleyicilerden biridir. Kadınların yarısı kadar kısmı doğal kuruluk olmamasından dolayı bu jelleri mecburen kullanır. Vajinal kuruluk kadınlarda özellikle menopoz ve emzirme dönemlerinde ortaya çıkar. Bu sorun aynı zamanda cinsel isteksizlik sonucunda da oluşabilir. Cinsel ağrı ve kasılma gibi durumlarda da kuruluk durumu ortaya çıkabilir. Kayganlık daha çok cinsel bölgedeki damar fonksiyonuna bağlıdır. Sağlıklı bir cinsel uyarılma durumunda vajinaya giden kan akışı artar. Vajinal boşluğa bu damarlardan sıvı sızar. Böylece doğal şekilde kayganlık oluşur. Bu doğal durumun oluşmamasından dolayı kayganlaştırıcı jel kullanımına başvurulur.  Kimi zaman egzersiz yapılmaması, fazla sigara içmek, yüksek tansiyon gibi durumlarda da kuruluk problemi yaşanabilir. 

Kayganlaştırıcı Jel Nasıl Kullanılır? 

Kayganlaştırıcı jel hem kadınlar hem de erkekler için üretilen bir üründür. Erkeğin kullanacağı jel penisine uygulanır. Penis ucu ya da prezervatife uygulamak mümkündür. Kadınlarda ise vajinanın kenar kısmına sürülmesi yeterli olacaktır. 

Kayganlaştırıcı Jel Seçimi Nasıl Olmalıdır? 

Kayganlaştırıcı jel tavsiyesi partnerlerin nasıl bir cinsel ilişki beklediklerine göre değişebilir. Kayganlaştırıcı jellerin içinde pek çok madde yer alır. Genelde silikon, yağ ve su bazlı türleri daha yaygındır. Kaliteli ürünleri tercih ederek, sağlıklı bir cinsel ilişki yaşamanız mümkündür. Kayganlaştırıcı jeli almadan önce kullanma talimatlarını okuyarak almak daha doğru olur. Özellikle hassas cilde sahip olan kişilerin dikkat etmesi gerekir. 

Kayganlaştırıcı jel kullanırken doğru şekilde kullanmak önemlidir. Örneğin kadınlar cinsel ilişkiye girmeden önce kasık bölgesinde ağrı varsa bu jeli kullanabilir. Sağlık açısından olumsuz bir durum yaşamamak için doktora danıştıktan sonra kullanmak daha doğru olur. 

Kayganlaştırıcı Jel Çeşitleri 

En çok bilinen türlerinden biri slikon bazlı olan jellerdir. Yoğun bir kıvama sahiptir ve sıkça tercih edilir. Ayrıca vajina bölgesinde ipeksi bir yumuşaklık oluşturur. Uzun süreli kayganlık hissi sağlar. Su bazlı kayganlaştırıcılar da bir diğer jel türüdür. Diğer jel türlerinden farklı olarak hemen durulanma özelliğine sahiptir. Giysilerde herhangi bir leke bırakmaz. Vajinal kuruluk sorununda etkili jellerden biridir. Bu jel türlerine verilecek bir diğer örnek anal kayganlaştırıcı jellerdir. Bu jeller anal kullanım özel olarak üretilir. Sürüldüğünde o bölgeye uyuşukluk hissi verir. Ayrıca gevşemesini sağlar. Slikon bazlı jele göre daha sıvı bir kıvama sahiptir. 

Aromalı kayganlaştırıcı ise bir başka jel türüdür. İçeriğinde meyve özü bulunur. Vişne, çilek, Hindistan cevizi, ananas gibi farklı aromada türlere sahiptir. Genellikle su bazlı olarak üretilirler. Anal kullanımda daha sık kullanılan bir jeldir. Sebebi ise kötü kokunun engellenmek istenmesidir. Online eczane satış sitemizden en kaliteli kayganlaştırıcı jel ürünlerini güvenle sipariş verebilirsiniz.

Kayganlaştırıcı Jeli Kimler Kullanabilir?

Kayganlaştırıcı jel cinsel ilişkinin daha kolay olması, o esnada çekilen acıyı azaltmak ve haz almak için kullanılır. Vajinal kuruluk sorunu yaşayan kişiler bu jeli kullanabilir. Ayrıca cinsel ilişki yaşarken kendini kasan kişilerin de kayganlaştırıcı jel kullanması önerilir. Böylece çiftler için geçici olarak çözüm sağlanmış olur.

Kayganlaştırıcı Jel Yerine Kullanılmaması Gereken Ürünler 

Bazı durumlarda jel yerine başka ürün kullanılabileceği düşünülür. Bebek yağı, vazelin ve nemlendirici krem bu ürünlerin başında gelir. Fakat bu ürünler kayganlaştırıcı yerine kullanılmamalıdır. Çünkü farklı ürünler kullanmak tahrişe neden olabilir. Ayrıca çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden kaliteli ürün seçerek, doğru şekilde kullanımını bilmek gerekir.  

Kayganlaştırıcı Jel Alırken Nelere Dikkat Edilir? 

Hangi bazda ya da türde jel alınırsa alınsın kaliteli bir ürün olması gerekir. Hatta hassas yapıya sahip kişilerin daha fazla dikkat etmesi gerekir. Alınan jelin son kullanma tarihine mutlaka dikkat edilir. Son kullanma tarihi geçmiş ürün kesinlikle kullanılmamalıdır. Dermatolojik ve klinik testlerden geçmiş ürünler kullanılmalıdır. Prezervatifle olan uyumuna ve pH dengesine de dikkat edilir. Özellikle anal için alınan jelin klinik testlerden geçirilmiş olmasına mutlaka dikkat edilmesi gerekir. 

 

Formun Üstü

Formun Altı

 

14 Ara 2021 14:03

    © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar