WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Kayganlaştırıcı Jel Nasıl Kullanılır?

Günümüz cinsel ilişkileri çok sağlıksız ve bilgisiz bir şekilde yaşanıyor. Öncelikle cinselliğin sadece erkekler için olmadığı bilinmelidir. Cinsellik kadınlar açısından da çok önemlidir. Bazı erkekler sertleşme ya da erken boşalma gibi sorunlar yaşıyorken, bazı kadınlar da vajinal kuruluk sorunu yaşayabilir.

Cinsel sorunlar insanların hayatının büyük bir kısmını kaplar ve gerçekten can sıkıcı durumlardır. Vajinal kuruluk, birleşememe, erken boşalma, geç boşalma ya da ilişkideyken küçülme gibi pek çok sorun vardır. Sancılı birleşme ya da vajinal kuruluk gibi problemlerde kayganlaştırıcı jellere başvurulmalıdır. Eğer kayganlaştırıcı jel nasıl kullanılır? Bilmiyorsanız bu yazıyı okumalısınız.

Kayganlaştırıcı Jel Çeşitleri

Kayganlaştırıcı jeller içeriklerine göre ayrılır. Bazıları kokusuz ve renksiz iken, bazıları meyve aromalı ve renkli olabilir. Kayganlaştırıcı çeşitleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Su bazlı kayganlaştırıcı jeller
 • Yağ bazlı kayganlaştırıcı jeller
 • Silikon bazlı kayganlaştırıcı jeller
 • Petrol bazlı kayganlaştırıcı jeller
 • Aromalı kayganlaştırıcı jeller
 • Kokusuz ve renksiz kayganlaştırıcı jeller
 • Doğal kayganlaştırıcı jeller

Bunlar kayganlaştırıcı jel çeşitleridir. Kendi zevkinize göre bir seçim yapabilirsiniz.

Kayganlaştırıcı Jel Yerine Ne Kullanılabilir?

Her ne kadar bebe yağı, vazelin ya da krem dense de, bunlar vajina için çok zararlıdır. Yani bir kadın ıslanma sorunu yaşıyorsa, kayganlaştırıcı jel haricinde başka bir ürün kullanmamalısınız. Diğer ürünler vajinanın dengesini bozar.

Kayganlaştırıcı Jel Nasıl Kullanılır?

Her şeyden önce kayganlaştırıcı jeli dozundan fazla kullanmamalısınız. Kayganlaştırıcı jeli, sırf kuruluk sorunu var diye fazla fazla sürmek hissizliğe yol açabilir. Yaklaşık 1 çay kaşığı kadar kayganlaştırıcı jel kullanmanız yeterli olacaktır. Kayganlaştırıcı jeli penisin başına ve vajinanın hemen giriş kısmına sürmelisiniz. Prezervatif kullanıyorsanız onun üzerine de sürebilirsiniz.

Kayganlaştırıcı Jeller Prezervatifle Birlikte Kullanılabilir Mi?

Çoğu kayganlaştırıcı jel, prezervatifle birlikte kullanılabilir. Su bazlı kayganlaştırıcı jeller, bitkisel kayganlaştırıcı jeller ve aromalı kayganlaştırıcı jeller prezervatifle birlikte kullanılabilir. Yağ bazlı kayganlaştırıcı jeller prezervatifin yırtılmasına sebep olabilir. Alırken mutlaka kayganlaştırıcı jelin açıklama kısmını okumalısınız. Prezervatifle birlikte kullanımı, içeriğine göre değişebilir.

Su Bazlı Kayganlaştırıcı Jeller

Su bazlı kayganlaştırıcı jeller oldukça akışkandır. En çok tercih edilen kayganlaştırıcı jeldir. Su bazlı olduğundan çok güzel kayganlaştırır fakat çabuk kuruyabilir. Uyguladıktan sonra biraz aceleci davranmalısınız. Su bazlı kayganlaştırıcı jelleri prezervatifle birlikte kullanabilirsiniz.

Yağ Bazlı Kayganlaştırıcı Jeller

Yağ bazlı kayganlaştırıcı jeller, su bazlı kayganlaştırıcı jellere göre daha yoğun kıvamlıdır. Yağ bazlı kayganlaştırıcı jelleri masaj yağı olarak da kullanabilirsiniz. Vajina girişine ve penise biraz sürdükten sonra birleşebilirsiniz. Prezervatifle birlikte kullanmanız pek önerilmez.

Silikon Bazlı Ve Petrol Bazlı Kayganlaştırıcı Jeller

Bu tarz kayganlaştırıcılar, su bazlı ve yağ bazlı kayganlaştırıcılar kadar tercih edilmez. Piyasada da çok yaygın değildir. Ancak bunlar da işinizi görür.

Aromalı Kayganlaştırıcı Jeller

Aromalı kayganlaştırıcı jeller genelde, oral ilişkilere renk katmak için kullanılır. Çilekli kayganlaştırıcı jel çeşitleriyle birbirinizi şımartabilirsiniz. Aromalı kayganlaştırıcı jeller hem işinizi görür, hem de enfes aroması ve kokusuyla sizi kendinizden geçirir ve tahrik eder.

Kokusuz Ve Renksiz Kayganlaştırıcı Jeller

En klasik kayganlaştırıcı jel çeşitleridir. Tadı, kokusu ve rengi yoktur. Akıcı bir jel formundadır. Vajinal ya da anal ilişki için kullanılabilir.

Doğal Kayganlaştırıcı Jeller

Doğal yani bitkisel kayganlaştırıcı jeller, sağlık açısından daha uygun olan jellerdir. Bu tarz kayganlaştırıcı jelleri mutlaka eczaneden satın almalısınız. Bitkisel kayganlaştırıcı jellerin özelliği, bitki özlü olmalarıdır.

Kayganlaştırıcı Jel Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kayganlaştırıcı jel alırken dikkat etmeniz birkaç husus vardır. Bu hususlar şu şekildedir;

 • Ph oranının 4.5'un altında olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Az bilinen ve ucuz markalardan uzak durmalısınız.
 • Aldığınız kayganlaştırıcı jelin osmolaritesinin yüksek olmamasına özen göstermelisiniz.
 • Toksik maddeler içermeyen kayganlaştırıcı jelleri almalısınız.
 • Vajina nemli bir ortam olduğu için, ph ve osmolarite çok önemlidir. Osmolarite, nem oranıdır. 1200 mosm/kilogramdan düşük osmolariteli kayganlaştırıcı jelleri satın almalısınız. Bu oran yüksek olursa daha çok vajinal kuruluğa sebep olur. Aynı zamanda, kadının enfeksiyon kapmasına yol açabilir. Sırf ucuz diye asla adi markalara yönelmeyin. Piyasada en çok bilinen markaları satın alın ya da bir eczaneden satın alın. Ucuz kayganlaştırıcı jeller de kuruluğa ve vajinal enfeksiyonlara sebep olabilir.

 

19 Oca 2022 21:49

  © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

  kartlar