WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Kadınlar Neden Orgazm Olmaz

Kadınlar neden orgazm olmaz özelinde ilk olarak ele alınması gereken konulardan birisi orgazm nedir? Doğru tanımı ve tam manasıyla ortaya çıktığı anın bunların bilicinde olunmalıdır. Gün geçtikçe kadınlarda ve erkekler kendi vücutlarını tanıma isteği, daha özgür, cesur ve daha fazlası hareketli bir yaşam ortaya çıkarır. Yaşam kalitesini yükseltmenin formüllerinden birisi de kendi bedenini tanıma ve partnerini mutlu etmekten geçer. Tam manasıyla orgazm olamayan kadınlarda kendini suçlu hissetme partnerinden uzaklaşma gibi sorunlar baş gösterir. Bunun çözümü ise sorunun köküne inmek ve çözüm üretmekten geçer. 

Orgazm Olmak Nedir?

Kadınlar neden orgazm olmaz özelinde halk arasında ne olduğu bilinse de yanlış tanımlamalara maruz kalan orgazm olayı özünde kişinin cinsel uyarıcılar doğrultusunda uyarılması ve o anda yaşayabileceği zevkin en üst nokta dediğimiz doruklarında olmasıdır. Orgazm olmak sadece bedenen gerçekleşen bir durum değildir o esnada kişilerin hem bedenen hem ruhen rahatlamış olması gerekir. Bedenin kendini o an uyuma ve zevkin kolların bırakmasıyla birlikte aynı zamanda düşünsel olarak ta nötr olmak anın farkında olmak önemlidir. Sadece orgazm olmak ve partnerini mutlu etmek için odaklanan kişilerde zihinsel olarak rahatlık olmadığı için kişiler başarılı bir sex hayatı yaşayamaz. Bunun akabinde neden olmuyor? Beni gerçekten istemiyor mu? Acaba sorun mu var? vb. rahatsız edici ve suçlayıcı sorularla kendilerini baş başa buluyorlar. Beyin fonksiyonlarının bu cinsel uyarıcıları ilettiği takdirde cinsel bölgede de karşılama durumu söz konusu olduğunda eş zamanlı olarak orgazm meydana gelir. 

Orgazm Olamama Nedenleri Nedir?

Kadınlar neden orgazm olmaz konusunda orgazm olamama nedeni sadece bedensel bir durum olmamakla birlikte altında birçok fiziksel ve psikolojik nedeni barındırır. Fiziksel nedenler, psikolojik nedenler ve göz ardı edilmeyecek hassa bir konu olan ilişki kaynaklı nedenler bunların alt başlıklarıdır. Bazı noktalarda kişinin araştırma yapması ve kendisini değiştirmesine bağlı düzelmeler görülebileceği gibi bazılarında destek almak gerekebiliyor. Fiziksel nedenlere bakıldığında vücut ve bölge olarak bakıldığında Histerektomi gibi ameliyatlar veya kanser çeşitlerinden rahim kanserini atlatmak orgazm konusuna engel olabiliyor. Kullanılan ilaçlarında bu konu ile alakası oldukça yüksektir. Kalp hastalığı olan kişilerde ağır ilaçlar kullanan hastalarda antidepresan ve tansiyon ilaçları da engel teşkil eder. 

Sigara Ve Alkol Kullanımının Orgazm'a Etkisi Nedir?

Kadınlar neden orgazm olmaz açısından cinsel hayatın tamamına yakının etkilen orgazm konusu bazı durumlarda sağlık sorunu olarak önümüze çıkabiliyor. Bunun altında yatan en büyük zararlardan birisi kişilerin sigara ve alkol kullanımlarıdır. Birçok kişi kullanılan sigaranın cinsel bölgede oluşturduğu travmanın bilincinde değildir. Aşırı sigara kullanan kişilerde cinsel bölgedeki kan akışı sınırlandırılır ve his kaybı durumu ortaya çıkara. Ne kadar isterik biri olsa daha bu etken orgazm olmayı olumsuz derecede etkiler. Sağlıklı bir yaşamın yanında kaliteli ve sorunsuz bir cinsel hayat içinde de sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalı mümkünse kullanımı en aza indirilmelidir. Orgazm kremleri bu konuda sorun yaşayan kadınlar için etkili çözüm sunan sağlık ürünleridir.

Psikolojik Nedenlere Bağlı Olarak Orgazm Olamama 

Kadınlar neden orgazm olmaz özelinde evlilik öncesinde cinsel bir deneyim birleşme yaşamamış olan kadınlarda ilk birleşme ilk gece korkusu ne yazık ki yüksek oranda mevcuttur. Bu korku ve ön yargı kişinin sadece o anını değil ilerleyen süreçteki cinsel yaşamını da olumsuz etkiler. Bunun yanı sıra hamile kalma durumu tam bir kabus olarak kadınların zihinlerini kapsayan ve tek odak nokta haline gelen bir konudur. İlk veya diğer cinsel birleşmeler fark etmeden kadınların korkulu rüyası olan acaba hamile kalır mıyım sorusu o an yaşanacak zevkin ve orgazm olmanın önüne geçer. Üst başlıklarda ele alınan hem bedensel hem zihinsel birleşim olayı tam da burada devreye girer. Kişiler yaşadıkları o anda suçluluk, acaba mı? ve güvensizlik gibi bu hislerde, düşüncelerden uzak olmalı rahat bir birleşim gerçekleştirmelidir. Bayan azdırıcı ürünler ile sorunun aşılması imkan bulmuş durumdadır.

Öncesinde Yaşanan Olumsuz Deneyim Ve Tecrübeler

Kadınlar neden orgazm olmaz söz konusu olduğunda kişiler her ne kadar hazır hissetse de kendini önceki yaşantıda izi kalan birtakım olaylar ve travmatik durumlar karşısında kişi kendini geri çeker. Farkında olmadan bu yaşantı deneyim o an kendini ortaya çıkarır. Yaşanmış kötü deneyimler veya uğranılan istismar gibi çirkin durumlar karşısında kadınların birçoğunda orgazm olamama durumu ortaya çıkar. Sadece bununla kalmayıp kişinin aklından çıkmayan orgazm olamayacağım korkusu beraberinde yaşanan birliktelikte yine olumsuz sonuçlanacaktır. İlk başta psikolojik olarak ilerleyen bu durumu artık beden fiziksel olarak ta kabullenir ve sorunun çözümü için destek almak gerekebilir. 

Formun Üstü

Formun Altı

 

14 Ara 2021 14:08

    © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar