WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

İlişkide Kadınlar Mı Daha Çok Zevk Alır Erkekler Mi?

Gün geçtikçe artan yaşam kalitesi beraberinde kişilerin cinsel hayatındaki mutluluk oranı da artış gösterdiği görülür. Mutlu bir yaşam sağlıklı bir birliktelik ve sorunsuz cinsel hayat beraberinde gelir. Partnerlerin birbirine olan uyumu ve neyi istediklerini bilmeleri bu konuda en önemli etkendir. Bunun bilincinde olunduğu sürece yaşamınız buna göre şekillenecektir.

En çok merak edilen bir diğer konu ise cinsel ilişkide kadınlar mı daha çok zevk alır erkekler mi? sorusudur. Kimilerine göre sorunun cevabı tabi ki erkekler olarak verilirken bir kitle vardır ki onlarda tam tersi beyanda bulunarak en çok zevk alanların kadınlar olduğunu ileri sürer.

Araştırmalara Göre Verilen Cevaplar Doğrultusunda Çıkan Sonuç

Yapılan araştırmalar doğrultusunda gelen cevaplar kimilerini şaşırtırken bazılarının tepkisiz kalmasına neden oldu. İlişkide en çok zevk alan tarafın daha çok kadınlar olduğu sonucu ortaya çıkmıştır. Erkeklerin ilişki anında boşalmaya yakın zevki yaşamalarına rağmen kadınlar bu zevki ilişkinin her dakikasında, tensel birleşme ve haz noktasında yakalayabilmektedir.

Gözden kaçmayan diğer bir konu ise erkeklere oranla seks yapma düşkünlüğü daha az olan kadınların erkeklere göre daha zevk alır olması da ayrı bir noktadır. Erkeklerin ilişki esnasında yaşadığı performans sorunlarının ortaya çıkmasına rağmen partnerlerinin mutluluk oranı daha iyidir. Erkeklerde de durum tam tersidir ilerleyen yaşlarda tatmin olma konusunda oranlamaya göre daha azdır.

Kadınlarda Zevk Alma Durumunun Yaşa Göre Değişkenliği

Yaş bazında ortaya konan sonuçlar incelendiğinde orta yaş aralığındaki kadınların ilişki esnasındaki daha çok zevk aldıkları tespit edilmiştir. Olumsuzluk açısından tek sıkıntı noktaları ise eşlerinin yaşamış oldukları ereksiyon problemleridir. 10 Erkekten 8 ine bakıldığında bu sorun baş gösterir. Sözde geçiştirilebilecek bir konu olsa da ilişki için büyük sorunlar oluşturabilecek bir konudur. Oranlamalar üzerinden bakıldığında ise 50 yaş ve üstü kadınların seks hayatını yaşama sıklıkları günde bir defa veya birkaç günde bir sex yaptıkları tespit edilmiştir.

Peki, Kadınlar Nasıl Zevk Alır?

Sadece kadın olarak bakılmaksızın ikili ilişkilerde uyum sağlandığında iki tarafında zevk almaması imkansızdır. Bu durumun sağlanması için en önemli iki etken vardır. Birincisi doğru zamanın ayarlanması ve partnerinin hangi noktalardan zevk aldığı konudur. Kadınların zevk aldığı belli başlı noktalar nelerdir sorusuna verilebilecek cevaplar arasında ise şu sıralamalar yapılabilir.

  • Dudaklar
  • Ense ve boyun kısmı
  • Bacak arası
  • Klitoris
  • Göğüs Uçları

Yukarıda bahsi geçen noktalar genelleme olup her insanın zevk aldığı nokta farklıdır. Diğer püf nokta ise partnerinizin o an sizinle ilişki yaşamak istediğinden emin olunuz. Bu noktaları bulmak için küçük bir ipucu olarak ön sevişme sürecini uzun tutmak önemlidir.

Kadınlarda En Çok Zevk Alınan Anın Yaşandığı Zaman

Uzaktan bakıldığı zamanlarda kadınların orgazm olma süreçleri hem karışık hem de bilinmez gibi görünebilir. Aslına bakıldığında keşfedilen noktalardan ilerleyip partneriniz orgazm olduğunda ondan elini ve ilginizi çekmediğiniz an üst üste orgazm yaşanması mümkündür. Merak edilen konulardan biriside sex anında konuşulmalı mıdır? Kadınlar iltifat ve tahrik edici kelimeleri sex sırasında duyduğunda zevk alır mı? Seçici olmakla birlikte partnerinizin hoşlanacağı kelimeleri seçerek kullanmak önemli bir husustur.

Kadınlar Neden Zevk Almaz?

Kadınların ilişki esnasında zevk almama değil de alamama nedenleri birden fazladır. Partnerinizi memnun etme kaygısı nedeniyle ilişki esnasında kafa doludur. Ana odaklanma yerine rahat olunamadığı için zevk alma noktası es geçilir. Kişi üzerinde oluşan bu baskı olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Örneğin partnerinizi ilişki sırasında da hızlı davranmaması çok önemlidir. Kadınların ıslanması ve kuruluk yaşama problemine dayalı olarak ön sevişme süresi hızlı tutularak bu sorun ortadan kaldırılabilir. Yeteri kadar özgüven sahibi olamama, vücut üzerinde beğenilmeyen noktaların olması ve bunun karşı taraf içinde sorun olabileceği düşüncelerinin akla geldiği an zevk alma durumu ötelenir.

Beğenilmeme korkusu olarak görülen diğer bir konu ise ışık açıkken cinselliğin yaşanmamasıdır. Konuşarak bu durumu ve bunun gibi birçok sıkıntılarınızı partnerinizle konuşarak ve ne istediklerinizi birbirinize anlatarak çözüm yolu bulabilirsiniz. Yeteri kadar klitorisin uyarılmaması ve vajinal kuruluk gibi bu konularda kadınların ilişki sırasında zevk almalarına engel olur.

 

12 Oca 2022 10:41

    © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar