WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

İktidarsızlık Nedir?

İktidarsızlık nedir erkeklerin önemli bir kısmında belli bir yaştan sonrasında özellikle metalik sebeplerle görülen bir sorundur. İktidarsızlığın başlıca nedenleri arasında ruhsal problemler ve bunların yol açtığı cinsel isteksizlik yer alır. Bazı durumlarda fizyolojik nedenler olsa da bunlar çoğu zaman başka hastalıklarla ilişkili geçici sorunlardır. Şehir nüfusunun mühim bir bölümünün yaşamış olduğu aşırı stres, iktidarsızlık nedir ve ereksiyon sonrası disfonksiyon problemlerine neden olur. Bazıları için oldukça ciddi bir durum oluşturabilen bu sıkıntı, birtakım durumlarda kısmi ereksiyon olarak kendini gösterir ki bu durumda cinsi ilişki yaşanabilir. Buradan iktidarsızlığa ne sebep olur? Sorunun birçok cevabı olduğu açıktır. Bu nedenle, soruna tek bir perspektiften bakmak olası değildir. İktidarsızlık nedir sorununun ortaya çıkmasını tetikleyen yaş, fizyolojik özellikler, kullanılan ilaçlar, genel sağlık durumu ve doğal ki ruhsal faktörler benzer biçimde birçok neden vardır. 
 
İktidarsızlık nedir bazı kaynaklarda sadece sertleşme problemi olarak tanımlansa da bazı kaynaklarda erken boşalma ve sertleşmeyi başarabilen kişilerde erken boşalma şeklinde problemler da iktidarsızlık nedir bağlamında değerlendirilir. Cinsel yeterliliğin tanımına bağlı olarak burada bir yorum yapılabilir. Aslında adamın deşarj eylemini gerçekleştirmesi ve üreme işlevini yerine getirmesi, iktidarsızlıkla alakalı bir sorun olmadığını izah edebilir. İktidarsızlık sorunu ise kadının orgazma ulaşamadığı koşulların devamlı arzı olarak da tanımlanabilir. Yani tanı anında bazı sorunlar var. Genel öğreti, iktidarsızlık sorununu bu süreçlerden birinin başarısızlığı olarak tanımlar. Çoğu durumda, ereksiyon ya da cinsi isteksizlik olmayabilir. 

İktidarsızlık Nedenleri 

İktidarsızlığın nedenleri iki farklı kategoride incelenmelidir: ilk yıllar ve ileri yaşlar. Genç yaşta iktidarsızlık ciddi bir sıkıntı olarak kabul edilebilir. Normal şartlarda cinsel arzu azalmamalı ve 40 yaşından ilkin olmalıdır. Bu yaşlardan önce erektil disfonksiyon yaşanması da normal değildir. Örneğin, iktidarsızlığı olan 25 yaşındaki bir kişi bir soruna işaret edebilirken, 70 yaşındaki bir şahıs anoreksiya veya erektil disfonksiyona haiz olabilir. Hormonlar burada da etkilidir, yaşlılıkta (antropoziden sonrasında) cinsi istek normalde azalır hatta kaybolur. Fiziksel olarak bu aktivite ileri yaşlardan sonrasında mümkün olmayacaktır.

İktidarsızlık ve Sertleşme Problemi 

25-50 yaş grubunda sıklıkla bildirilen problemler arasında yer almıştır. Bu yaş grubundaki iktidarsızlığın nedenleri içinde cinsi isteğin azalması veya partnerle etkileşimin azalması ana unsur olarak kabul edilir. Bireyin her cinsi partneri için aynı sorunu yaşıyorsa buna mutlak iktidarsızlık denilebilir. Tek eşli insanların zaman içinde aynı partnerden hoşlanmaları yaygındır. Ancak bu umutsuzluk anlamına gelmez. Ancak böyle bir sorun olması niteliğinde bir uzmana danışılarak yardım katılımı yararlı olacaktır. Aile terapisti seanslarında bu sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapılabilir ve oldukça etkilidir. Cialis fiyat ve etkisiyle ilaç olarak ilk akla gelen çözüm ürünlerindendir.

Psikolojik Sorunlar 

Stres ve depresyon durumlarında cinsel arzu tamamen ortadan kalkabilir. Bunu aşmak için terapiye ihtiyaç vardır. Sadece iktidarsızlığın tedavisi için değil, depresyonun kendisi için de tedavi aramak çok önemlidir. Depresyon ve öteki ruhsal hastalıklar, fizyolojik sonuçları olan başka rahatsızlıkları da tetikleyebilir. İktidarsızlığın en sık sebebi olarak tanımlanan psikolojik hastalıkların giderilmesi için uzman desteği alınması zorunludur. Psikolojik sorunların üstesinden kendi başınıza gelemezsiniz ve bu sorunları tedavi etmek için kullanılan ilaçlar sadece doktorlar tarafından reçete edilebilir. 
 
İktidarsızlığın Fizyolojik Nedenleri 

İktidarsızlık, vücudun muhtelif fizyolojik sorunlarının bir yansıması olabilir. Başta kalp ve dolaşım sorunları olmak üzere iktidarsızlık ve erektil disfonksiyonun birçok fizyolojik nedeni de vardır. Sertleşmeyi olası kılan sürekli bir gerilim tutanağı, cinsi işlevlerin olması gerektiği benzer biçimde yerine getirilmesini sağlayacaktır. Aksi takdirde kan akışı sağlıklı olmayacağından ereksiyon olası olmayabilir. Diyabet ve damar sertliği de iktidarsızlığa ve kemikleşme bozukluğuna niçin olur. 
Obezite, hem organların aynı zamanda fizyolojik aktivitenin sınırlı işlevleri sebebiyle iktidarsızlık nedeni olarak kabul edilir. Obezitesi olan kişilerde bu sorun var ise tedavinin ilk bileşeni obezitenin tedavisidir.

Alışkanlıkların ve Yaşam Tarzının İktidarsızlığa Etkileri 

İktidarsızlık nedir? Sorusu genel olarak merak edilen konular arasındadır. Erektil disfonksiyonla başlayan ve zamanla soğukluğa dönüşebilen bir sağlık sorunudur. Zararlı alışkanlıklar; Hem psikolojiyi hem de bedensel işlevlerin etkisiz işleyişini etkiler. Örneğin, iktidarsızlık, çok içki içenler arasında yaygın bir sorundur ve sigara içenlerin erektil disfonksiyon bildirme olasılığı, içmeyenlere göre çok daha fazladır. Ayrıca düzenli bir yaşam sürmeyen kişilerin cinsel işlev bozuklukları da istatistiksel veri olarak verilmektedir. Yani yaşam koşullarının ve alışkanlıkların iktidarsızlığa etkisi oldukça fazladır.

14 Ara 2021 14:37

    © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar