WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

İktidarsızlık Kaç Yaşında Başlar?

Ereksiyon ve iktidar sorunu günümüz dünyasında hemen hemen her erkekte yaşanması ve belirli bir çağdan sonra görülmesi olası olan bir cinsel işlev ve performans bozukluğudur, erkekler tarafında her yaş aralığında görülebilir fakat genellikle 40 yaşını geçmiş olan bireylerde daha sıklıkla görülmektedir.

Genç erkeklerin bir kısmında sağlık sorunları yaşamamış olsalar dahi cinsel birleşmenin hayatlarında ilk kez gerçekleşeceği zamanlarda görülen ilk gece korkusu yada ilk deneyim çekincesi olarak isimlendirilen durumdan dolayı veya buna benzer şekilde ilk cinsel birleşmenin heyecana bağlı olarak başarısızlıkla sonuçlanmış olmasına bağlı olarak yaşanabilmektedir.

Bu rahatsızlığın her zaman sürekliliği yoktur, geçici bir durumdur. Sizleri bilgilendirmek ve cinsel iktidarsızlık alanında bilgi vererek aydınlatmak için iktidarsızlık kaç yaşında başlar? konusunu bilimsel verilerle işlemekteyiz. Kişinin tıbbi geçmişinde herhangi bir kalıtsal rahatsızlık olmaması ile birlikte bu performans azalması durumuna neden olan bir sebep olmadığı taktirde genel olarak erkekler de 40 yaşından sonra görülebilir.

Erkekler De Cinsel İktidarsızlığa Neden Olan Durumlar Nelerdir?

Cinsel iktidarsızlık nedenleri bir hekim tarafından yapılacak olan tedavinin başarıya ulaşması için mutlaka uzmanlar eşliğinde ve doğru bir şekilde belirlenmelidir. Bu yöntemlerin aksi durumlarında uygulanan tedavi süreçleri kesinlikle başarı göstermeyecektir.

Tedavinin başarıya ulaşmama nedeni ise cinsel iktidarsızlığa neden olan tıbbi açıdan tek bir değişkenin bulunmamasıdır. Yani erkekler arasında sertleşme olarak tanımlanan bu durumun aslında birçok nedeni bulunmaktadır, bu nedenler başlıca;

  • Çevresel etmenler,
  • Psikolojik etmenler,
  • Biyolojik etmenler,

Nedenlerinden dolayı görülebilmektedir. Her yaş grubundan erkekte görülebilecek sertleşme ve iktidarsızlık sorununun tedavisinde muhakkak uzman görüşü alınmalı ve tedavi süreçlerine harfiyen uyulmalıdır. Hastalığın seyrinde ve tedavisinde kişinin kalıtsal rahatsızlıklarının olup olmadığı ve genel sağlığı da son derece önemli yer tutmaktadır. Tedaviye yanıt verme süreci kişinin bedeni ve ruhi olarak tüm varlığıyla ilgilidir. Görüldüğü gibi iktidarsızlık kaç yaşında başlar? Sorusuna verilecek tek bir yanıt olmayıp kişinin tüm yaşam alanları incelenmeli ve buna uygun bir tedavi yöntemi izlenmelidir.

İktidarsızlığa Sebep Olan Bazı Durumlar

Erkeklerde cinsel iktidarsızlık nedenleri detaylıca araştırıldığında farklı konulara sahip olduğu görülebilmektedir. Bu sebeplerin saptanmasında uzman üroloji doktoru tedavi için tek bir yöntem izlememelidir. Hastanın tedavi sürecinde verdiği sözel ifadeleri ve hastalığını kendi tariflemesi ve hastanın genel bilgilerinin yanında kişiye uygulanacak pek çok tıbbi test de hastalığın teşhis ve tedavisi açısından büyük önem taşır.

Hastalığa Sebep Olan Çevresel Nedenler Nelerdir?

Çevresel nedenler adından da anlaşılacağı gibi hastanın hayatında maruz kaldığı bir takım fiziksel etkilere bağlı olarak gelişir. Her yaş grubundan insanın iktidarsızlık sorununa sebep olabilecek bu nedenler genel olarak madde ve alkol kullanımı gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Ayrıca kişinin hareketli ve sağlıklı bir yaşama sahip olmaması ve çalışma ortamlarının sağlığı da son derece etkilidir.

Dışarı da ve mevsimsel etkilerin altında çalışan ve gün içerisinde beden olarak çok yorulan kişiler de genellikle iktidar sorunu erkenden görülmektedir. Bu sorunun aşılmasında temposuz ama hareketli bir yaşama sahip olmak, dinlenebilmek, zinde olmak ve sağlıklı beslenmek son derece etkilidir.

Hastalığa Sebep Olan Fizyolojik Nedenler Nelerdir?

Başlıca olarak iktidarsızlık nedenleri arasında genellikle fizyolojik nedenler yer alır. Burada ele alınan fizyolojik nedenler bireyin vücut sağlığı ile alakalıdır. Genel olarak dolaşım bozuklukları, erken sünnet olma kaynaklı penisin görüntüsünü bozan bazı hatalar ve erekte olan penise kan dolaşımını ve akışını sağlayan kılcal damarlarda kolesterol ve yağlanmaya bağlı bazı tıkanıklık gibi durumlar en çok görülen fizyolojik nedenler arasında yer alır.

Fizyolojik sebeplerden kaynaklanan iktidarsızlık ve sertleşme sorunu erkekler de her yaşta görülebilir. Fizyolojik olarak ele alındığında iktidarsızlık kaç yaşında başlar? Sorusuna cevap olarak kişinin sağlık durumuna bağlı olarak her yaş aralığında görülme durumunu belirtmek faydalı olacaktır. Fizyolojik rahatsızlıkların, felç ya da benzer durumların herhangi bir yaşı olmayacağı için bir yaş aralığı tahmininde bulunmak oldukça zor olacaktır.

İktidarsızlığa Yol Açan Psikolojik Nedenler Nelerdir?

Ereksiyon olmamasına sebep olan psikolojik nedenler tıbbi açıdan tedavisi hem çok kolay olan başka bir iktidarsızlık konusudur. Hastaya uygulanacak tedavinin kolay olmasının ana nedeni hastalığın sözel terapi gibi kesi ve bıçak ya da cerrahi ameliyat gerektirmeyen tedavi yöntemleri ile ortadan kaldırılabilmesidir

11 Şub 2022 10:18

    © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar