WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

İktidarsızlığı Önlemek İçin Genç Yaşta Ne Yapılabilir?

İktidarsızlık genç yaşlı fark etmeden herkesin başına gelebilen bir durumdur. Kimi insanların ki kısa sürede kendiliğinden geçerken kimi insanların ki uzun sürebilir. İktidarsızlığı ortadan kaldırmak için kişinin de çaba sarf etmesi gerekmektedir. İktidarsızlık sorunun temeli her zaman patolojik olmayabilir bazı durumlarda psikolojik sorunlarda iktidarsızlığa sebep olmaktadır.

Bunun için genellikle profesyonel destek almak gerekmektedir. İktidarsızlığı önlemenin ilk yolu ise çiftlerin birbirlerine destek olması ve tolerasyon göstermesidir. Karşı cinsten destek alamayan hiç kimse bu sorunu tamamen çözemez. Birçok kişinin cevabını aradığı soru şudur; iktidarsızlığı önlemek için genç yaşta ne yapılabilir? Bunun cevabını biraz olsun vermeye çalışalım.

Bitkisel Çözümler

İktidarsızlığı olan birçok kişinin aklına öncelikle bitkisel çözümler gelmektedir. Bitki çayları, bitkisel karışımlar, kuvvet macunları gibi daha nice onlarca şey vardır. Son zamanlarda bitkisel ilaçlarda bu kategoriye girmiş bulunmaktadır. Bazı bitkilerin gerçekten iktidarsızlığı çözdüğü ve libidoyu artırdığı bilinmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken konu doğru bitkiyi bulmak ve zarar görmeden faydalanmaktır.

Bilindiği üzere bitkilerin karıştırılması karaciğer fonksiyonlarında bozulmalara sebep olabilir. Bunun sonucu siroza kadar da gidebilir. Bundan dolayı bitkileri kullanmaya başlamadan önce yan etkilerin iyi araştırmakta fayda vardır. Bir diğer yan etkileri de alerjik reaksiyonlardır. Bundan dolayı bilinmeyen bitkiler fazlaca tüketilmemelidir.

Cinsel Gücü Artırıcı İlaçlar

İktidarsızlığı önlemenin bir yolu da cinsel gücü artıran ilaçlardır. Bu ilaçların yan etkileri vardır ve kontrolsüz kullanılmamaları gerekmektedir. Mümkün olduğu kadar en son çare olmalıdır ve sık aralıklarla almak uygun değildir. Bu tip ilaçlar mümkünse bir doktora danışılarak kullanılmalıdır. Ayrıca kalp ve tansiyon hastalığı gibi kronik bir hastalığı olanlarda bu tip ilaçları kullanmamalıdır. Diğer taraftan ise cinsel gücü artıran ilaçların iktidarsızlığı önlediği de bilinen bir gerçektir. Bundan dolayı sağlık sorunu olmayan genç nesil bu tip ilaçları doktor kontrolü altında kullanabilir.

Afrodizyak Gıdalar

Afrodizyak gıdalar kesin bir çözüm olmamakla birlikte cinsel gücü artırmaktadır. Sadece afrodizyak gıda tüketmekle birlikte iktidarsızlık ortadan kalkmaz. Bu sadece takviye bir destek olabilir. Bunun yanı sıra iktidarsızlığın ortadan kalkması için sağlıklı beslenmek temel unsurlardan bir tanesidir. İktidar sorunu olan birçok insana bakıldığı zaman beslenmeye bağlı sağlık sorunlarının olduğu görülmektedir. Diyabet ve obezite bunların başında gelmektedir. Özellikle obez insanların cinsel sorunlarının olduğuna sıklıkla rastlanır. Obez insanların yeme bozuklukları ve yağ oranlarının yüksek olması organlarının ve hormonal yapılarının çalışmasını engellemektedir.

Partnerinle Yakınlaşma

Genç yaşta iktidarsızlığı önlemek için yapılacak en güzel şey sağlıklı bir ilişki yaşamaktır. Karşı cins ile sürekli sorunlar yaşayan ve huzurlu bir evliliği olmayana insanların iktidarsızlık sorunu olabilir. Karşı cinse biraz daha ilgi göstermek, daha romantik dakikalar geçirmek ve birlikte sakin zamanlar geçirmek kişilerin birbirlerine yakınlaşmasını sağlar. Birbirlerine huzurla yakınlaşan insanlar ise iktidarsızlıklarını kısmen de olsa özmüş sayılırlar. Bunun tam tersi ise birbiri ile sürekli münakaşa halinde olan çiftler birbirlerine yakınlaşamazlar ve cinsel olarak da birbirlerinden uzaklaşırlar. Aralarındaki bu soğukluk zamanla büyür ve iktidarsızlaşmaya kadar gider.

Psikolojik Destek

Ülkemizde birçok insan psikolojik destek almayı red eder. Bunun başlıca sebebi sorularını yabancı birine anlatmak istemeyişidir. Yabancı birine mahrem durumundan bahsedince utanır ve ayıplanacağını düşünür. Fazla gerici bir düşünce olan mahremini açmama duygusu maalesef ki genç nesilde deva etmektedir. Nasıl ki hasta olduğumuzda doktora gidiyorsak bunun için de terapiste veya psikoloğa gidebiliriz. Bunun da bir hastalık hali olduğu unutulmamalıdır.

İktidarsızlık sorunu;

  • Altta yatan çocukluk travmalarından
  • Daha önce yaşanmış kötü tecrübelerinden
  • Yetersiz olma duygusundan kaynaklı olabilir.

Tüm bunlar içinde profesyonel birinden destek almakta fayda vardır. Psikolojik destek almadan iktidar sorununun çözülmesi pek mümkün değildir. Bu gibi sorunlarda mutlaka altta yatan travma çıkmaktadır. Bazen kişilerin kendilerinin bile fark edemediği travmatik durumları psikologlar fark etmektedir.

Kalıcı bir özüm arayan ve genç yaşta iktidarsızlık sorununun önüne geçmek isteyenlerin profesyonel bir desteğe ihtiyacı vardır. Bazen bu desteğe çiftlerin birlikte gitmesi gerekebilir. İktidarsızlık sorunu aslında kişiyi tek başına ilgilendiren bir sorun değildir. İşin içine partnerleri de girmektedir.

02 Şub 2022 13:54

    © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar