WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalan Erkek Psikolojisi Nasıl Olur?

Erken boşaldığını düşünen erkek birçok durumda aslında erken boşalmıyordur. Erken boşalma konusunu da kapsayan birçok cinsellik konusu olmak üzere erkekler içinde seks söz konusu olduğunda birçok hikaye ve abartılı beklentiler bulunmaktadır. Bu durum beylerin cinsel birliktelik sırasında orgazm noktasına ulaşmalarının ne kadar sürdüğü konusu için de geçerlidir. Bu durum esasında birçok değişken faktöre bağlıdır ve kişiye göre zaman zaman değişebilir.

Bu konu da erken boşalan erkek psikolojisi nasıl olur? Durumu kişilere göre değil bilimsel gerçeklere göre ele alınmalıdır. Ortalama 6 -7 dakika sürecek bir cinsel performans ortaya koyabilen erkek, aslında kendi tahminlerinin aksine erken boşalmıyor, ortalama bir ilişki süreci yaşıyordur. Yapılan birçok araştırma bu gerçeği ortaya koymaktadır. Cinsel ilişki süreçleri tahmin edildiği gibi saatler süren bir faaliyet değildir.

Erken Boşalmaya Neden Olan Durumlar Nelerdir?

Cinsel ilişkiler de erken boşalmaya sebep olan durumlar ve nedenleri hakkında neredeyse hiçbir bilimsel araştırma yoktur. Bilim dünyası şu ana kadar sadece sınanmamış bazı hipotezler üretebilmiştir. Bazı cinsel ilişki uzmanları erken boşalma durumunun kas ve sinir yapısı itibari ile aşırı duyarlı bir penis veya bedenin ürettiği hormonların ve sinirlerin nasıl iletişime girdiği ve beyinin algı mekanizmalarında ki değişiklikler gibi biyolojik olgulardan kaynaklandığına inanıyor.

İdeal Seks Süresi Ne Kadardır?

Cinsel birleşme bir zaman sayar ile ölçüldüğünde bir erkeğin cinsel ilişki boyunca orgazm noktasına ulaşması ve boşalarak seks sürecini bitirmesi ortalama olarak 5 ila 7 dakika sürmektedir. Bununla birlikte bazı erkeklerde bu süreç bir dakikadan başlayarak yarım saate kadar da değişiklik gösterebilen bir durumdur. Genel de cinsel birleşme süresi erkeğin ne zamandır cinsel ilişki yaşamadığına ve o cinsel ilişki sırasında ki psikolojisine bağlıdır.

Erken Boşalma Erkeğin Cinsel Hazzını Arttıran Bir Durum Mudur?

Nispeten cinsel birleşme sürecinde erken bir orgazmın bir erkeği ilişkisini ve cinsel haz durumunu etkileyip etkilemediği ve bu haz durumunu ne kadar etkilediği konusunda birçok değişkenlik vardır. Konu üzerinde yapılan bilimsel araştırmalarda, erkekler boşalma durumuna kadar geçen zamanı gerçek zamanın dörtte birine kadar tahmin etme eğilimindedir.

Bu sebeple ilişkiniz de başkalarının düşündükleri ve iddia ettikleri noktalara bakmak iyi bir fikir değildir. Cinsel hayatta erken boşalan erkek psikolojisi nasıl olur? diye bakıldığında erkeklerin kendini suçlayıcı ve eksik görücü bir bakış açısına sahip olduğu görülmektedir. Aslında cinsel ilişki süreci sanıldığı gibi saatler süren bir süreç değildir. Dolayısıyla birkaç dakikalık birleşme süreci herkes tarafından makul görülmelidir.

Erken Boşalmanın Tedavisi Var Mıdır?

Erkeklerin cinsel ilişki sırasında yaklaşık %4’ünün boşalma esnasında neredeyse partneri ve kendi üzerinde hiç kontrolü yoktur. Bazı durumlarda erkekler cinsel ilişkiye girerken çok erken gelirler. Eğer her defasında daha henüz cinsel birliktelik yaşanmadan boşalma durumu yaşanıyor ve cinsel ilişki kurulamıyorsa bu tıbbi bir tedavi gerektirebilir. Bu tedaviler ilaçlı tedavi olabileceği gibi seks terapisi almanız da mümkündür. Eğer cinsel ilişkinizden dolayı psikolojik sorunlarınız başladıysa bu durumda psikologlara giderek danışmanız ve çözüm bulabilmeniz mümkün olmaktadır.

Erken Boşalma Durumu Evlilikleri Etkiler Mi?

Evlilik kurumu sadece cinsellik üzerine kurulu olan bir olgu değildir. Cinsel paylaşım tabi ki de önemli olmakla birlikte kişilerin öznesi haline gelmemelidir. Çiftler birbirine karşı anlayışlı ve çözüm üretici olmalıdır. Özellikle bayanlar erken boşalan erkek psikolojisi nasıl olur? konusunu düşünmeli ve partnerini tedavi olması için teşvik etmeli ve yönlendirmelidir. Bu sorunun çözümünde klinikler ve psikologlar çiftlere her zaman yardımcı olmaktadır.

Erkekler Arasında Erken Boşalma Durumu Ne Kadar Yaygındır?

Erkekler için orgazm olma süreci bireyseldir, herkes için farklı süreler de orgazm durumu yaşanır. Erkekler arasında tam ilişki sırasında orgazm olma süresi ortalama 6 dakikadır. Yapılan çalışmalardan çıkarılan istatistik sonuçlarına göre 3 dakikadan önce boşalan erkeklerin oranı %30'dur. Her üç erkekten biri erken boşalma sorunu yaşamaktadır.

Bu sadece cinsel ilişkiye başlayıp boşalma sürecine kadar uzanan süreyi kapsamaktadır. Bilimsel olarak erken boşalma süresi aslında erkeğin orgazm durumuna varıp varamadığı ile ölçümlenmektedir. Erkek ilişkisinde erken boşalsa dahi eğer orgazm durumuna erişmiş ve beklediği hazzı elde etmişse bilimsel tanı ölçeğinde bu durum erken boşalma olarak kabul edilmemektedir.

22 Oca 2022 13:09

    © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar