WhatsApp Destek

900 ₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erkeğin Sertleşmesi İçin Kadın Ne Yapmalı?

Kadın ve erkek ilişkilerinde cinselliğin ayrı bir önemi ve anlamı vardır. Cinselliğin olması gerektiği gibi olmaması büyük sorunların başlangıcı haline gelebilir. Bu gibi sorunlar ikili arasında karşılıklı anlayışla veya özenle çözülebileceği gibi zaman zaman psikolojik olabilir ya da tıbbi destek de gerekebilir. Tıbbi destek gerektiren konular söz konusu olduğu zaman kişiler bilinçsiz bir şekilde ve doktor önerisi harici tıbbi ürün kullanmamalıdır.

Eğer yaşanan sorunların nedeni sağlıkla ilgili bir durum değilse bazı durumlarda partnerler birbirlerine karşı daha fazla özen göstererek bu sorunların önüne geçebilirler. Örneğin erkekte cinsel isteksizlik veya sertleşememe adı verilen ereksiyon sorunu yaşanıyorsa kadınlar cinsel hayatlarında veya düzenlerinde değişiklikler yaparak bu durumu engelleyebilir. Peki, erkeğin sertleşmesi için kadın ne yapmalı?

Erkeklerin Sertleşememesinin Nedenleri

Erkeklerin sertleşememe problemi bir çok nedene bağlı olarak meydana gelebilir. Bazı durumlar kolayca düzelebilmesine rağmen bazı diğer durumlarda tedavi gerekir. Genel olarak erkekler;

  • Yaş faktörü,
  • Stres,
  • Yorgunluk,
  • Mutsuzluk gibi psikolojik nedenlerden dolayı sertleşememe sorunu yaşayabilir.

Ancak sertleşememenin diğer nedenleri arasında kalp hastalığı, diyabet, yüksek tansiyon, kolesterol gibi hastalıklarda olabilir. Bu gibi durumlarda mutlaka doktora gidilmeli ve tavsiyelere uyulmalıdır.

Erkeklerin Sertleşmesi İçin Kadın Partner Neler Yapabilir?

Kadın erkek ilişkilerinde zaman zaman bazı sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunlardan biriside cinsel ilişki esnasında yaşanan uyumsuzluklar olabilir. Cinsel uyumsuzluklara örnek olarak erkeğin sertleşememesi verilebilir. Erkeğin sertleşememesinin bir çok nedene bağlı olma ihtimali olabilir ancak bazı durumlarda da kadının yapacağı bir kaç değişiklik bu gibi durumların önüne geçmeye yeterli de olabilir.

Erkeğin sertleşmesi için, kadın normal ve alışılmışın dışına çıkabilir. Eğer uzun süreli bir ilişki sonucunda sertleşmeme sorunu yaşanıyorsa değişiklikler yapmak, farklı mekanlar, farklı kıyafetler tercih etmek erkeğin sertleşemem sorununu basit bir şekilde çözebilir. Aynı zamanda çift inişli çıkışlı bir ilişki yaşıyor ve sürekli kavga halinde bulunuyorsa erkeklerde sertleşemem sorunları meydana gelir. Bu gibi durumlarda ise ikilinin bir süre birbirini özlemesinde fayda vardır. Kısa süre ara vermek özlemi arttıracağı için sonrasında yaşanacak cinsel birleşim diğerlerinden daha farklı olacaktır.

Erkeklerin Tahrik Olduğu Bölgeler

Kadınlar veya erkekler vücutlarının bazı bölgelerinden daha fazla etkilenir ve tahrik olurlar. Bazı kişiler bu bölgelerine dokunulmasından rahatsız olsa da çoğunluk için durum farklıdır. Özellikle erkekler boyun ve ense kısmından, avuç içi, göğüs ucu, kulak memelerinden oldukça tahrik olurlar. Erkeklerin nerelerinden tahrik olduğunu bilmek, sertleşememe sorunlarında önüne geçen temel çözüm yollarından birisi olacaktır.

Erkeklerin Tahrik Olduğu Noktalara Doğru Uygulama Yapmak

Erkeklerin tahrik olduğu noktaları bilmek sertleşememe sorunlarının önüne geçmek veya tahrik olmayı tamamen sağlamak anlamına gelmez. Önemli olan bu noktaları bilmek değil, bu noktalara nasıl uygulama yapılacağını yani nasıl dokunulması gerektiğini bilmektir. Erkeklerin en çok etkilendiği bölgeler arasında boyun ve ense yer alır.

Boyun bölgesine yapacağınız küçük dokunuşlar ve konduracağınız minik öpücükler erkek partnerinizin çok hoşuna gidecektir. Aynı şekilde avuç içi ve göğüs ucu gibi kısımlara hafif dokunuşlar erkeği tahrik etme konusunda başarılı olmayı sağlayacak ve sertleşememe sorununun da önüne geçecektir. Sinir uçlarının fazla olduğu bu hassas bölgelere doğru dokunuşlar yaparak erkek partnerinizin sertleşememe sorununu çözebilirsiniz.

Erkeklerin Psikolojik Olarak Sertleşememesinde Kadın Ne Yapabilir?

Erkeklerin yaşadığı sertleşememe sorunları arasında psikolojik nedenler en başta yer almaktadır. İş hayatının yoğunluğu, stresi ve yorgunluğundan dolayı zihni hep dolu olan erkekler, zaman içerisinde bu durumun cinsel hayatlarını da olumsuz olarak etkilediğini göreceklerdir.

Bu gibi durumları erkek öncelikle psikolojik olarak kendi kafasında halledebilmeli ve iş ile özel yaşamı arasındaki köprüyü doğru şekilde kurmalıdır. Erkek gerekli özeni göstermediği sürece kadının tüm çabası belli bir aşamadan sonra sonuç vermemeye başlar. Bu durumda bambaşka sorunları meydana getirebilir.

Ancak iş hayatından veya sosyal hayatından dolayı çok stresli bir yaşamı olan erkeğin cinsel ilişki esnasında sertleşmesi için kadın gerekli ortamı yaratabilir. Örneğin farklı yerler, mekanlar veya ortamlar hazırlanarak erkeğin düşüncelerinden uzaklaşması sağlanır veya cinsel ilişki öncesinde masaj yaptırmak gibi rahatlatıcı aktiviteler vücudun rahatlamasına aynı zamanda zihnin de rahatlamasına yardımcı olacaktır.

03 Şub 2022 11:44

    © 2024 Ekol Eczane İtriyat Ürünleri. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar